Almara Pub

Velké nám. 48
PÁTEK 10:30 - 23:00
SOBOTA 11:30 - 23:00

Výborné plzeňské pivo Pilsner Urquell čepované přímo z pivních tanků a k tomu jídlo z poctivé české kuchyně připravované z kvalitních surovin a tradičními postupy. 

Pivovar Prachatice

Horní 174

PÁTEK - SOBOTA  11:00 - 24:00

Sladovnictví a pivovarnictví patří do města pod Libínem od nepaměti. Malebný pivovar objevíte přímo v historickém centru Prachatic. Kromě spodně kvašených ležáků a speciálů svrchně kvašených, nabízí posezení v restauraci nebo na pivovarském dvoře. V příjemném prostředí si můžete k pivu vychutnat speciality české kuchyně i klasické pivní pochutiny. Vše pochází od místních farmářů i dodavatelů a je téměř v bio kvalitě. Pro autentický zážitek požádejte o prohlídku minipivovaru a ochutnejte říz piva přímo z ležáckých tanků. 

Farmářský obchod

Dolní brána 26
PÁTEK 7:00 - 17:00
SOBOTA 7:00 - 11:30

Pod nejslavnější prachatickou branou sídlí kouzelný farmářský obchůdek. Potěší všechny vyznavače zdravých chutí, například marmeládou bez cukru slazenou rozinkami nebo vyhledávanými zeleninovými lupínky. 

V regálech najdeme spoustu oblíbených potravin od místních farmářů a pěstitelů. Před návštěvou mrkněte na facebook, co právě chystají v kuchyni, o některých dobrotách jste zatím věděli jen z doslechu! 

Dobroty od farmáře bude moci ochutnat také v areálu Kralovy vily, kde bude mít Martin Tuli Patras stánek se samými dobrotami!

Kavárna Madona

Křišťanova 34
PÁTEK, SOBOTA 10:00 - 20:00

Malá nenápadná kavárnička, ale pro nás naprostá srdeční záležitost! Většina schůzek a plánování festivalu probíhala právě tady, protože si ujíždíme na jejich hruškovém koláči a kapučínu se slaným karamelem (prosíme kávové fašisty, nechť se zdrží posměšných komentářů, espresso mají taky skvělý!).

Navíc si tu můžete pořídit originální KO-RÁ-LE a podpořit tak české designéry!

Kavárna Nebe

Poštovní 119
PÁTEK 9:00 - 20:00
SOBOTA 9:00 - 18:00

Psal se rok 2012 a v Prachaticích byla upražena první dvoukilová várka kávy. Časem majitelé pražírny vyladili tento oblíbený nápoj až do nynější vrcholné formy. Celé tajemství kávové směsi Ametyst 100% arabika spočívá v pečlivém výběru nejlepších zrn z celého světa. 

Maximální požitek z čerstvě namleté kávy si můžete okamžitě dopřát spolu s domácími zákusky.  Chuť vás pokaždé zanese do nebeských výšin. 

Řeznictví - uzenářství "U Poláka" 

Kostelní náměstí 29
PÁTEK  8:00 - 17:00
SOBOTA 8:00 - 12:00

Historie rodinného podniku Řeznictví-uzenářství "U Poláka" je datována rokem 1939. Renomé značky je synonymem pro kvalitu a pečlivé dodržovaní osvědčených receptur. Jedno z nejstarších řeznictví v Čechách najdete v renesančním Heydlově domě v historickém centru Prachatic. 

Ptejte se po vyhlášených specialitách staročeské kuchyně a okuste jaternice, jelítka, prejt, jehněčí či koňské klobásy nebo paštiku. Všechny suroviny pochází z domácích zdrojů. Prvorepubliková tradice se nezapře!

Pekárna KLAS

Vodňanská 36
PÁTEK 6:30 - 17:00
SOBOTA 7:00 - 11:00

Pekárna s tradicí! Byla založena v roce 1991 a od té doby patří k naprostým pekárenským špičkám. Rohlíky, koblížky, koláčky, ale i kremrole a různý dortíky, to všechno je taky nej.

A pokud si - stejně jako my - libujete v bufetech na stojáka, Klas je ta správná volba! Karbanátek s vlašákem nebo sekanou v housce si tu náš člen Fanda dává pravidelně každý týden!