Centrum architektury a designu NEUMANNKA

Neumannova 161

Centrum architektury a designu NEUMANNKA vzniklo s cílem propagace kvalitního designu a architektury a tím zvyšování kulturnosti a udržitelnosti našeho životního prostředí. Centrum sídlí v historickém objektu bývalého měšťanského domu.

Prostory domu jsou místem prezentace nejlepšího světového i českého designu. Jde o pokus spojit vše, co se týká kvalitní architektury a designu na jediném místě.

Právě je zde k vidění výstava firmy Braasi Industry, která se zaměřuje na výrobu batohů.

https://www.neumannka.com/ 

Galerie Dolní brána

Dolní brána

Výstavní a prodejní galerie nacházející se ve vnější části brány, která byla postavena ve 14. století.

Právě probíhá výstava manželské dvojice Barbory a Adama Kašparových. 

Adam Kašpar je mistrem krajinomalby, který se od zobrazování romantismem ovlivněných výjevů hor a lesů propracoval ve svých dílech k realismu svébytného typu. Díla jsou živým poselstvím o naší pomíjivosti, kořenech a fenoménu, jež nás tolik převyšuje a který tak často přehlížíme: totiž o naší malosti vůči přírodnímu majestátu.

Kulturní centrum Otto Herberta Hajeka

Velké náměstí 46

Galerie Otto Herberta Hajeka je umístěna v renesančním měšťanském domě čp. 184, nazývaném Bozkovského. Nachází se na jižní straně Velkého náměstí v Prachaticích na nároží Velkého náměstí a ulice Solní.  

Otto Herbert Hajek patří ke světově uznávaným umělcům. Malíř, grafik a sochař, vycházející z abstraktního expresionismu, věnoval Prachaticím unikátní sbírku, jež mapuje průřez celé jeho tvorby. 

Galerie je bohužel po většinu roku zavřená a dostupná jen po předchozí domluvě, v rámci festivalu bude ale v sobotu mezi 10:00 a 14:00 volně přístupná!